BALISTICKÉ ŠTÍTY

Home / BALISTICKÁ OCHRANA / BALISTICKÉ ŠTÍTY
BALISTICKÉ ŠTÍTY

Balistický štít se nejčastěji používá v odolnosti dle NIJ stupeň III. + přídavné ráže, takový štít může být různého rozměru a tvaru, ale nejčastěji je to obdélník v rozměru, který zakrývá zasahujícího policistu od hlavy po rozkrok.

Takový balistický štít může být vybaven menším průhledem z balistického skla stejného stupně odolnosti, přes který operátor kontroluje situaci před sebou při zásahu. V závislosti na rozměru a velikosti kryté plochy je u takového štítu hmotnost, která zasahujícího policistu musí co nejméně omezovat a musí být natolik nízká, aby mohl policista se štítem manipulovat jednou rukou. V rozměru štítu 60X90cm včetně průhledu a led osvětlení v přední části, má kompozitní štít hmotnost v odolnosti dle NIJ stupeň III.+ 15,6kg. Štíty mohou být také v odolnosti dle NIJ stupeň III.A kdy pro srovnání ve stejném provedení a rozměru je jeho hmotnost 7kg. V obou těchto uvedených příkladech je schopen zasahující policista držet štít v jedné ruce. Při použití kompozitního štítu v provedení dle NIJ level IV. tedy kombinace kompozitu a keramiky již hmotnost natolik naroste, že štít je vybaven pomocnými pojezdovými kolečky, které usnadňují manipulaci.

Štíty můžeme zajistit v rozměru nebo tvaru, který si určí zadavatel, včetně příslušenství, jako je přepravní taška nebo LED osvětlení. Balistické štíty, které zhotovujeme na zakázku mají dodací termín 10 pracovních dnů až dva měsíce.

Záruka na balistickou odolnost je 10 let.